Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
01 / 03

Kościół

02 / 03

Matka Boska

03 / 03

Krzyż

Previous Next

Już po raz kolejny Parafialny Zespół Caritas ubogacił swoimi wypiekami Wielkopolską Biesiadę, czyli Majówkę Powiatu Tureckiego z Wystawą Rolno-Ogrodniczą, organizowaną przez Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Tegoroczna impreza odbyła się w niedzielę 21 maja 2023.
Korzystając z gościnności Dyrektora Szkoły Pani Elżbiety Karwackiej Parafialny Zespół Caritas przygotował swoje stoisko - kawiarenkę Caritasu, gdzie każdy mógł zatrzymać się na chwilę, porozmawiać, zjeść kawałek ciasta i wypić kawę lub herbatę. Oferowane ciasta to wypieki domowe naszych Pań, dzięki czemu rozeszły się w błyskawicznym tempie. Degustacja ciast była połączona ze zbiórką na wsparcie ubogich i potrzebujacych. Roześmiane dziecięce buzie i rozpogodzone twarze mieszkańców i gości odwiedzających stoisko to najlepszy obraz tego spotkania. Wszystko odbywało się w rodzinnej atmosferze, w bliskości z naturą i w przepięknej scenerii zieleni, o czym świadczy załączona galeria zdjęć.
Previous Next

"Jeżeli Chrystus chciał, aby pod krzyżem trwała Jego Matka - Maryja, dał nam przez to gwarancję, że każdy, kto stoi bodaj pod największym krzyżem życia, ale przy Matce Najświętszej, nie odejdzie od Chrystusa"
bł. Stefan Wyszyński
3 maja - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski, patronki naszej parafii. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień odpustu parafialnego.
Zawierzamy Ci Najświętsza Matko nasze codzienne sprawy i prosimy Cię, otocz nas płaszczem swojej opieki. Uzdolnij nas do miłości, życzliwości i wzajemnego szacunku.
Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami

 

Previous Next

"Przyjęcie pierwszej Komunii św. oznacza pragnienie, aby każdego dnia być bardziej zjednoczonym z Jezusem, wzrastania w przyjaźni z Nim i chęć, aby także inni mogli cieszyć się radością, którą On chce nam dać. Pan was potrzebuje, aby dokonać cudu dotarcia ze swą radością do wielu waszych przyjaciół i krewnych"
papież Franciszek
1 maja w naszej parafii odbyła się. Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest jednym z najpiękniejszych dni w życiu.
Życzymy dzieciom, by nieustannie wzrastały w miłości do Pana Jezusa i by zawsze towarzyszyła im opieka Matki Bożej. Niech każda przyjęta komunia św. wzbudza w was taką radość z przyjścia do waszych serc Jezusa pod postacią Chleba, jak podczas pierwszego z Nim spotkania.

Najnowsze informacje

1% podatku

fsrnAby przekazać 1% podatku za 2015 rok, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja": 0000262774. Więcej informacji...

Kontakt

Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
Kaczki Średnie 37a
62-700 Turek

ks. Paweł Zalewski.

+48 518 014 853

pzalewski@diecezja.wloclawek.pl

BS Konin Oddział Turek
04 8530 0000 1000 1677 2000 0010

Szukaj