Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
01 / 03

Kościół

02 / 03

Matka Boska

03 / 03

Krzyż

 
Podczas dzisiejszych mszy świętych wnętrza naszej świątyni wypełniały piękne dźwięki i melodie utworów kolędowych. Swoją muzyczną pasją i wrażliwością dzielili się z nami członkowie zespołu THE FUZE wraz z PRZYJACIÓŁMI, z naszym parafianinem #JacekKosowski na czele.
To nie koniec niedzielnej muzycznej uczty. Serdecznie zapraszamy na główną część kolędowego spektaklu na godz. 17.00.
Previous Next

Ta radość musi być przeogromna, musi tak napełnić i nasycić nasze serca, by okazało się, że bez niej są one puste, że bez niej nie potrafimy żyć.
Dlatego zawsze udawajmy się do Żłóbka Tabernakulum, aby tam codziennie świętować nasze Boże Narodzenie, aż do chwili gdy usłyszymy Gloria in excelsis tam, gdzie mały betlejemski Jezus objawi swoją chwałę wszystkim, którzy w pokornej wierze adorowali Go w Domu Chleba w Betlejem lub w Najświętszym Sakramencie"
św. Tytus Brandsma O.Carm.
Niech te święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok będą dla nas wszystkich nowym odrodzeniem się w Duchu Jezusa pod opieką Maryi i Józefa. Błogosławionych świąt
Previous Next

Drodzy przyjaciele Caritas - podopieczni, darczyńcy, pracownicy, wolontariusze.
Po to Maryja urodziła naszego Zbawiciela, abyśmy wszyscy mogli przekonać się, jak bardzo Bóg nas wszystkich kocha, bez wyjątku! "Caritas" znaczy po prostu "Miłość" i jest to słowo klucz do zrozumienia kim jesteśmy i po co jesteśmy. To nikt inny tylko Jezus Chrystus nauczał nas "jak żyć", że wszyscy ludzie należą do jednej rodziny dzieci samego Boga, a to nas czyni siostrami i braćmi!
Dziękujemy, że w tym wyjątkowo trudnym roku 2022 mogliśmy zobaczyć wasze braterstwo drodzy rodacy, waszą solidarność, waszą gotowość do niesienia pomocy wszystkim ubogim!
Samotna seniorko...
Cierpiący i chorujący w miejscach opieki...
Smutny młodzieńcze...
Wychłodzony bezdomny...
Głodna matko...
Przyjacielu z Ukrainy...
...niech Was nie opuszcza nadzieja! Jezus zawsze będzie z Wami! A my będziemy robili co umiemy, aby sprostać oczekiwaniom i wyzwaniom! Licząc, że też nigdy nie będziemy w tym sami!
Niech miłość się dziś narodzi w naszych sercach i niech się rozlewa na cały świat! ❤
#DobroZMiłości #DobraJestWięcej #KochajBardziej #KtoUratujeŚwiatJeśliNieJa

Previous Next

„Boże Narodzenie jest dlatego, żeby uczyć się miłości, żeby podawać sobie ręce, żeby się uśmiechać do siebie, żeby sobie przebaczać” ks. Jan Twardowski
Święta Bożego Narodzenia i czas, który je poprzedza stanowią szczególny okres w naszym życiu. To czas wyczekiwania, nadziei, miłości, pokory, spokoju, ciepła, wzajemnej życzliwości. Szczególnie w tym okresie pamiętamy o drugim człowieku. Kierujemy swoje myśli ku naszym bliskim – rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia i opieki. Dlatego też w naszej parafii tradycją stały się spotkania wigilijne dla osób starszych, chorych i samotnych, które zostały zainicjowane przez ks. proboszcza Pawła Zalewskiego oraz Parafialny Zespół „Caritas” już w 2012 r.
W niedzielę, 18 grudnia, po dwóch latach przerwy w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, ponad 100 parafian miało okazję się spotkać, porozmawiać, uświadomić sobie, że niezależnie od wieku i stanu zdrowia zawsze są potrzebni. Wspólne świętowanie rozpoczęło się mszą św., podczas której ksiądz Paweł skierował do zebranych słowa, by w tym ostatnim tygodniu, pomimo zgiełku i przedświątecznej bieganiny, pozwolili sobie na ciszę, aby usłyszeli Dobrą Nowinę, aby zaufali i uwierzyli, że Bóg kocha każdego człowieka.
Następnie wszyscy zaproszeni udali się do sali bankietowej „Finezja” w Kaczkach Średnich, której właściciele od wielu lat wspierają organizację tego spotkania. Tę część prowadziła bezkonkurencyjna w tej roli Prezes Parafialnego Zespołu „Caritas” Anna Majewska. Niezmiernie miło było gościć siostrę Wincentę Olszewską (orionistkę), dzięki której seniorzy z naszej parafii od kilku lat mogą korzystać z kart „Na codzienne zakupy”, w ramach programu Caritas realizowanego we współpracy z Fundacją Biedronki. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili również samorządowcy: Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Wójt Gminy Turek Karol Mikołajczyk, Wójt Gminy Przykona Mirosław Broniszewski, Przewodniczący Rady Gminy Turek Ireneusz Kolenda, Radny Gminy Turek Eugeniusz Jakubowski, Radni Gminy Przykona – Marcin Czaja i Krzysztof Dygas. Obecni byli także Dyrektorzy Szkół i Domu Dziecka w Kaczkach Średnich oraz Kierownik GOPS w Turku.
Po oficjalnym powitaniu przyszedł czas na świąteczne życzenia. Pani Prezes życzyła wszystkim, by Nowonarodzony Jezus wypełniał serca pokojem, wiarą, nadzieją i miłością, by otwartość na drugiego człowieka była zawsze obecna w życiu każdej osoby.
W imieniu samorządowców głos zabrali Starosta Turecki oraz Wójt Gminy Turek, którzy życzyli, aby świętom Bożego Narodzenia towarzyszyła wiara, miłość i pokój, a także rodzinna, życzliwa atmosfera. Życzyli również wszystkiego co najlepsze w Nowym 2023 Roku, zwłaszcza pokoju i nadziei na lepsze jutro.
Siostra Wincenta dziękując za zaproszenie złożyła życzenia, by Jezus rodził się w naszych sercach każdego dnia i by uczył nas uważności na drugiego człowieka oraz umiejętności dzielenia się dobrem z innymi.
Ks. proboszcz serdecznie podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wieczerzy, w szczególności Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas, samorządowcom, właścicielom sali bankietowej „Finezja”, sponsorom i parafianom za każdy najmniejszy gest ofiarności i wsparcia. Wspominając zmarłych zwrócił uwagę na wolne miejsce przy stole, które będzie o nich przypominało. By wiara i nadzieja dały siłę, że choć zabrakło czyjegoś głosu, to Jezus stoi przy mnie, przy każdym, kto po kimś płacze. I pociesza.
Po wspólnej modlitwie, wysłuchaniu Ewangelii o narodzinach Zbawiciela, odśpiewaniu kolędy, nadszedł jeden z bardziej wzruszających momentów – dzielenie się opłatkiem, symbolem zgody, miłości i pojednania. Stojąc przed sobą z uśmiechem na twarzy parafianie nie kryli wzruszenia i radości z możliwości osobistego uczestniczenia we wspólnej wigilii.
Kolejnym miłym akcentem były jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich, które wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.
Niech ten dar serca owocuje we wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego parafialnego spotkania, gdyż „miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”, a „zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie…”.
G.K.

1% podatku

fsrnAby przekazać 1% podatku za 2015 rok, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja": 0000262774. Więcej informacji...

Kontakt

Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
Kaczki Średnie 37a
62-700 Turek

ks. Paweł Zalewski.

+48 518 014 853

pzalewski@diecezja.wloclawek.pl

BS Konin Oddział Turek
04 8530 0000 1000 1677 2000 0010

Szukaj