Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
01 / 03

Kościół

02 / 03

Matka Boska

03 / 03

Krzyż

Wigilia dla osób chorych, starszych i samotnych

Działający od kilku lat Parafialny Zespół Caritas przy parafii p.w. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich, wytrwale pełni swoją misję na rzecz osób chorych, starszych i samotnych. Obecność przy drugim człowieku, zwłaszcza tym w potrzebie, jest jednym z najpiękniejszych wymiarów miłości. Każdego miesiąca odbywają się formacyjne spotkania Zespołu, w celu planowania poszczególnych zadań. Jednym z takich zadań jest organizowanie corocznej Wigilii. Galeria

Ponad 100 osób wzięło udział w uroczystym spotkaniu wigilijnym, które odbyło się 21 grudnia 2014 roku. Rozpoczęło się ono Mszą Świętą w kościele p.w. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich, którą ks. proboszcz Paweł Zalewski sprawował w intencji wszystkich uczestników tegoż spotkania.
W wygłoszonej homilii, kapłan zwracał uwagę, jak ważny jest czas adwentu, jako oczekiwanie na przyjście Obiecanego Mesjasza - Jezusa. Podkreślał, że nasza uwaga nie powinna być skupiona wyłącznie na sprzątaniu i gotowaniu potraw, ale przede wszystkim na wewnętrznym przygotowaniu się do radosnego przeżywania Bożego Narodzenia. To wewnętrzne przygotowanie było umożliwione również zebranym dzięki posłudze w konfesjonale ks. Leszka Wojciechowskiego.

Po Mszy Świętej, dzięki gościnności pana Mariusza Najmowicza, wszyscy przenieśli się do sali bankietowej "Finezja", gdzie przybyłych powitała prezes Parafialnego Zespołu Caritas – Anna Majewska. Szczególny aplauz należał do przybyłej najstarszej naszej parafianki, pani Anieli, osobiście wprowadzonej na salę przez miejscowego Proboszcza.  Ksiądz Proboszcz Paweł Zalewski od momentu objęcia parafii w Kaczkach, natychmiast podjął myśl organizacji spotkań wigilijnych. Wyrazy wdzięczności zostały skierowane wobec przedstawicieli samorządu terytorialnego, którzy chętnie odpowiadają na apele Zespołu Caritas. Słowa podziękowania padły również pod adresem pań z PZS za otwartość ich serc, okazaną troskę i trud dzielenia się miłością z potrzebującymi w postaci okazywanego wsparcia, a czasem prostego bycia i wysłuchania. Pani prezes przytaczając słowa bł. Matki Teresy z Kalkuty „zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”, życzyła wszystkim, aby nadchodzące Święta były zwiastunem wielkiej radości, jaka może gościć w naszych sercach każdego dnia, zawsze wtedy, gdy pozwolimy Jezusowi rodzić się nie w ubogiej stajni, ale właśnie w naszych sercach pełnych miłości względem Niego.
W imieniu przedstawicieli samorządu terytorialnego wszystkim zebranym życzenia świąteczne złożył wójt gminy Turek pan Karol Mikołajczyk.

Następnie ks. Leszek przeczytał ewangelię o narodzeniu Pańskim, a po modlitwie, której przewodniczył ks. Proboszcz przyszedł czas na życzenia i wspólne łamanie się opłatkiem. Radość i uśmiech a niekiedy nawet łzy wzruszenia towarzyszyły serdecznym słowom wypowiadanym sobie nawzajem… Następnie zebrani goście usiedli przy wspólnym stole, a zaraz po posiłku spotkanie ubogaciła część artystyczna w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich. Grupa muzyczna zaprezentowała kolędę „Lulajże Jezuniu” zagraną na fletach, a następnie dzieci przedstawiły jasełka ubogacone śpiewem kolęd, w który bardzo chętnie włączali się uczestnicy spotkania. Za piękny występ dzieci otrzymały słodycze ofiarowane przez państwa Kasprzaków prowadzących sklep spożywczy na terenie parafii. A wszyscy zgromadzeni zostali obdarowani lukrowanymi pierniczkami w kształcie choinek przygotowanymi przez dzieci z Domu dla Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich. Pierniczki te wraz z serdecznymi życzeniami i słowami wdzięczności wobec ks. Proboszcza oraz Parafialnego zespołu Caritas przekazała dyrektor tej placówki – pani Małgorzata Krzesińska.

Ciepła atmosfera, miłość i życzliwość, które były razem z uczestnikami tego spotkania na pewno na długo zostaną w ich sercach  i pamięci… Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz ludziom dobrej woli, którzy bezinteresownie włączyli się do zorganizowana tej doniosłej i tak ważnej dla lokalnej społeczności wieczerzy wigilijnej.

Anna Majewska,  Prezes Parafialnego Zespołu Caritas

1% podatku

fsrnAby przekazać 1% podatku za 2015 rok, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja": 0000262774. Więcej informacji...

Kontakt

Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
Kaczki Średnie 37a
62-700 Turek

ks. Paweł Zalewski.

+48 518 014 853

pzalewski@diecezja.wloclawek.pl

BS Konin Oddział Turek
04 8530 0000 1000 1677 2000 0010

Szukaj