Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
01 / 03

Kościół

02 / 03

Matka Boska

03 / 03

Krzyż

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
3. W naszej Parafii mamy dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej. Modlimy się za 25 ro dzieci i ich rodziny. Dziękujemy za dar ołtarza i przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą i wtorkową uroczystość.
4. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny            w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
5. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
6. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
7. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. W naszej Parafii doroczny Odpust. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00 i 12.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
8. W środę wspominamy św. Floriana – Patrona naszych Druhów Strażaków. Będziemy się modlić za nich i ich rodziny w środę o godz. 16.30 – zapraszam.  
W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
9. W tym tygodniu mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00. W I sobotę natomiast o godz. 8.30 -  Różaniec, medytacja i Eucharystia wynagradzająca.  
10. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
11. Dziękuję za ofiary na kwiaty i potrzeby kościoła Rogów cz. II, Wietchinin Kolonia, Gąsin cz. II za kwiecień.
12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.
Zapowiedzi
Kamil Herbich stanu wolnego, parafia Malanów
Sylwia Glapa stanu wolnego, parafia Kaczki Średnie zap. I

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Przeprowadzą tą modlitwę tradycyjnie Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS.  
2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Dziś po raz pierwszy obchodzimy Dzień Dobra. Nasze Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS przygotowały dosłownie serca: "Dobrze, że jesteś", "Dziękuję" i "Bóg Cię Kocha" jako wyraz Waszej ofiarności na wszelkie inicjatywy podejmowane przez ten Zespół.
3. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.
4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.  
6. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
7. W przyszłą niedzielę w naszej Wspólnocie Parafialnej będziemy przeżywać I Komunię Świętą o godz. 11.30. Polecajmy Bożej opiece dzieci i proszę zaplanować udzał we Mszy na inną godzinę.
8. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
9. Dziękuję za ofiary na kwiaty i potrzeby kościoła Wietchinin Wieś.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
3

1. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Msze Święte w naszej świątyni według porządku niedzielnego.
2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz udekorowanie naszej świątyni. Za wszelką pomoc, ofiary z tym związane i okazane dobro niech Bóg wynagradza swoją łaską.
3. W naszym Dekanacie od wielu lat jest inicjatywa gromadzenia młodych na Eucharystii – Eucharystia Młodych. Tym razem młodzież zawita w naszej Parafii w piątek o godz. 19.00.
4. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy serdecznie do udziału w celebracji Eucharystii, aby wypraszać Bożego miłosierdzia dla nas i całego świata. O godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
5. Jak już informowałem przyszła niedziela to także z inicjatywy Krajowego CARITAS Dzień Dobra. Chcemy choć w symboliczny sposób pomóc naszym Uchodźcą w przeżyciu Wielkanocy Kościoła Wschodu – można jeszcze składać w kościele dary trwałe – środki chemiczne (np. proszek do prania, płyn do płukania, środki czystości, higieniczne i tym podobne).
6. W piątek zapraszam młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowana na godzinę 18.30, a po spotkaniu na Eucharystię Młodych.
7. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
2. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.
3. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
4. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław języku Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 20.30.
5. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.
6. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Droga Krzyżowa o godz. 14.15 a o godz. 15.00 Godzina Śmierci Pana Jezusa i rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia, pomodlimy się koronką do miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 17.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz.20.30. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
7. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Godzinę miłosierdzia poprowadzi tradycyjnie Parafialny Zespół CARITAS - o godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela.
Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.
9. W sobotę, 15 kwietnia, przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.
10. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 21.00 .
To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Pozostałe Msze Święte o godz. 7.30, 9.00 i 11.30.
11. Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów, lektorów) i wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego w poniedziałek o godz. 18 - zapraszam. Chłopców, którzy, by chcieli służyć zapraszam także na 18.00.
12. Spotkania w tym tygodniu:
- poniedziałek spotkanie Rodziców i dzieci I komunii ( proszę przynieść dokumenty z chrztu tych dzieci, które nie były chrzczone w naszej parafii),
- w środę 16 będziemy przygotowywać kościół na Święta Paschalne - kto z młodzieży będzie chciał pomóc zapraszam i zgłaszać się do p Elżbiety Krawczyk. Przypominam młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i zobowiązaniu uczestnictwa w Triduum Paschalnym.
13. Dziękuję za ofiary na kwiaty i potrzeby kościoła Gąsin cz. I i II; Kaczki Plastowe iKaczki Średnie cz. II, III i IV; Kowale Księże cz. III; Rogów cz. I i III; Turkowice.
Dziś Parafialny Zespól CARITAS rozprowadza Baranki Paschalne do święconki.
14. W Wiejskim Centrum Lokalnej Aktywności przebywa ok. 33 uchodźców z Ukrainy. Witając w naszej wspólnocie parafialnej dołóżmy wszelkich starań by nasi goście czuli się jak najlepiej. Będziemy jak możemy, w miarę możliwości zaradzać by tak było. Planujemy podzieleniem się święconką. Szczegóły na stronie internetowej i Fb a także w czasie Triduum Paschalnego.
15. Adoracja w Wielki Piątek i Wielką Sobotę:
9.30 – 10.30 Rogów
10.30 – 11.30 Wietchinin
11.30 – 12.30 Gąsin
12.30 – 13.30 Kaczki Średnie
13.30 – 14.30 Kowale Księże
14.30 – 15.30 Kaczki Plastowe Turkowice
15.30 – 16.30 Kaczki Mostowe Borki
W sobotę o godz. 15.00 wspólnota Parafialnego Zespołu CARITAS.

1% podatku

fsrnAby przekazać 1% podatku za 2015 rok, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja": 0000262774. Więcej informacji...

Kontakt

Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
Kaczki Średnie 37a
62-700 Turek

ks. Paweł Zalewski.

+48 518 014 853

pzalewski@diecezja.wloclawek.pl

BS Konin Oddział Turek
04 8530 0000 1000 1677 2000 0010

Szukaj