Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
01 / 03

Kościół

02 / 03

Matka Boska

03 / 03

Krzyż

 
 
1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W środę rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. Tegoroczny Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan jest pod hasłem „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości" (por. Iz 1,17).
2.Dziś gościmy zespół pana Jacka Kosowskiego i jego przyjaciół. Dziękuję za przygotowanie i uczestnictwo w mszach św. o godz. 9.00 i 11.30 oraz zapraszam na koncert kolęd o godz. 17.00. Będzie można uczestniczyć także przez FB.
3. Bardzo dziękuję za zaangażowanie w inicjatywę Rodzina Rodzinie. Chcemy kontynuować ten nasz gest dobroci i życzliwości wobec potrzebujących. Chętnych, którzy chcą kontynuować, jak i mile widziani nowi chętni, proszę się kontaktować z p. Anią Majewską lub ze mną.
4. W tym tygodniu kolęda:
- poniedziałek – Turkowice;
- wtorek Gąsin cz I.
Jeśli któryś dom, rodzina pragnie pomodlić się o błogosławieństwo dla Rodziny, a z jakiś przyczyn nie było kolędy można się zgłaszać indywidualnie.
5. W sobotę obchodzimy Dzień Babci, w niedzielę Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków. Nasza szkoła organizuje specjalne spotkanie w naszej Wiejskiej Świetlicy dla naszych Seniorów w piątek – skorzystajmy z zaproszenia naszych wnuków.
6. W tym tygodniu wspominamy:
17 I – wtorek - św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik;
19 I – czwartek – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego;
21 I – sobota - św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu.
7. W tym tygodniu Spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS w środę o godz. 19.00 – zapraszam.
Są jeszcze kalendarze na Rok A D 2023 i Słowo Życia na Luty.
8. Dziękuję za ofiary na kościół z miejscowości Rogów cz. I i cz. III oraz Wietchinin Wieś.
9. Solenizantów i jubilatów tygodnia a szczególnie nasze Babcie i Dziadków polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.
 


1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do  2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.
4. W tym tygodniu będę  kontynuował wizytę kolędową:
- poniedziałek Gąsin cz. I od godz. 9.00;
- wtorek Wietchinin Wieś  od godz. 9.00;
- środa Kaczki Średnie cz. II od godz. 14.00;
- czwartek Rogów nowe domy w części nowo powstałego osiedla przy lesie od godz. 15.30;
- sobota Rogów cz. I od godz. 9.00.
W przyszłym tygodniu:
- poniedziałek Turkowice od godz. 9.00;
- wtorek Gąsin cz. II   
- środa - proszę zgłaszać rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły być w wyznaczonym terminie.
5. Dziękuję za ofiary na kościół: Kowale Księże cz. II, Kaczki Plastowe i Kaczki Śr. Cz. III.
5. Spotkanie Biblijne w środę o godz. 17.30.
Słowo Życia i Kalendarze Rolników w Zakrystii.
6. W przyszłą niedzielę p. Jacek Kosowski ze swoimi przyjaciółmi będą się dzielić darem talentu głosu i muzyki  w rytmie kolęd. Zapraszam na Msze o godz.9.00 i 11.30 a  także popołudniu na koncert o godz. 17.00.
7. Wszystkim, którzy obchodzą urodziny, imieniny, czy też inne okoliczności czy powody do świętowania: wszystkiego najlepszego niech Bóg błogosławi a Matka Boże ma w swojej opiece

1. Rozpoczęliśmy pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nowy rok Pański 2023.
Dziś także I niedziela roku.  Prosimy o Boże błogosławieństwo na każdy dzień i życzymy sobie wzajemnie, abyśmy w nadchodzącym roku w zdrowiu, pokoju i radości wzrastali w Bożej łasce i wzajemnie sobie pomagając, dzielili się darem miłości.
2. Świadomi okrucieństwa, jakie niesie każda wojna, modlimy się dzisiaj z całym Kościołem pod przewodnictwem Ojca Świętego o dar pokoju na świecie. „Nikt nie może ocalić się sam”.
3. Przypominamy, że w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
4. W piątek , w święto Trzech Króli, czyli w uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych mieszkań. Niech to oznaczenie drzwi będzie wyznaniem wiary w Jezusa naszego Zbawiciela.
5. Tradycyjny koncert kolęd w aranżacji p Jacka Kosowskiego wraz z przyjaciółmi w naszej Parafii – zapraszamy.
6. Kolęda w tym tygodniu:
poniedziałek – Kowale Księże cz. II od godz. 9.00;
wtorek – Kowale Księże cz. I od godz. 9.00;
środa – Kaczki Średnie cz. IV od godz. 15.00;
czwartek - Kaczki Średnie cz. III od godz. 15.00; sobota - Kowale Księże cz. III od godz. 10.00.
W przyszłym tygodniu:
poniedziałek – Gąsin cz. I;
wtorek – Wietchinin Wieś.
7. Dziękuję za ofiary z miejscowości Kowale Księże cz. II,  Kaczki Średnie cz. II i cz. I                             i Kaczki Plastowe.
8. W zakrystii jest na styczeń – Słowo Życia, Kalendarze Rolników.
9 Wszystkim w tym Nowy A D 2023 niech Bóg błogosławi i strzeże. Wszystkim, którzy                     w tym tygodniu mają imieniny i urodziny, ważne rocznice, życzymy Bożej obecności w codzienności i opieki Matki Bożej.

1. Dzisiejsze święto ukazuje nam nie tylko przykład niezachwianej wiary pierwszego męczennika, św. Szczepana, ale prawdę o chrześcijańskim życiu. Radość płynąca z Bożego narodzenia musi prowadzić nas do jeszcze gorliwszej wierności Zbawicielowi.
2. Jutro obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
3. W środę, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.
4. Jeszcze raz dziękuje za przygotowanie dekoracji na Boże Narodzenie p. Elżbiecie Krawczyk z rodziną, p. Krzysztofowi Kamińskiemu i Mirosławie Szafarz. Dziękuje Paniom za posprzątanie kościoła a Panom za przygotowanie choinek.
5. W środę o godz. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego.
6. Od jutra rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie mieszkańców parafii, i tak:
wtorek – Kaczki Średnie cz. I razem z Borkami
środa – Rogów cz. III
czwartek - Wietchinin Kolonia
piątek - Rogów cz. II bez osiedla nowych domów
sobota – Kaczki Plastowe
poniedziałek – 02.I Kowale Księże cz. II wtorek – Kowale Księże cz. I
Początek Kolędy o godzinie 9.00.
7. Ostatnia sobota roku – święto Świętej Rodziny z Nazaretu – będzie dla nas okazją do szczególnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie małżonków by byli razem.
Także w sobotę o godz. 16.30 Nabożeństwo na zakończenie Roku A D 2022.
8. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła: Gąsin cz. I, Kaczki Średnie cz. IV i Turkowice.
10. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom wiele radości spotkania z Nowonarodzonym naszym Zbawicielem.
Niech Chrystus nam błogosławi.

1% podatku

fsrnAby przekazać 1% podatku za 2015 rok, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja": 0000262774. Więcej informacji...

Kontakt

Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
Kaczki Średnie 37a
62-700 Turek

ks. Paweł Zalewski.

+48 518 014 853

pzalewski@diecezja.wloclawek.pl

BS Konin Oddział Turek
04 8530 0000 1000 1677 2000 0010

Szukaj