1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Jest Księga Trzeźwości - zachęcam do deklaracji naszej trzeźwości.
2. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas każdej Mszy Świętej. Jutro będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Kazimierza.
3. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 9:00, 16:00 i 18:00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
4. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
5. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin życia Chrystusa zapraszamy o godz. 16.30.
6. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy odprawianie Gorzkich Żali: będą sprawowane o godz. 11.10.
7. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas Mszy Świętej w piątek.
8. W tym tygodniu spotkania: w środę o godz. 17:00 Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, po Mszy świętej o godz.18.00 Rodziców z dziećmi przygotowujących się do I Komunii Św. W przyszłą niedziele Konferencja dla narzeczonych godz. 14.30.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - Idziemy.
10. Wszystkim jubilatom, solenizantom i Paniom z okazji ich święta składam serdeczne życzenia. Życzę Wszystkim parafianom dobrego postu.
