1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. W tym roku zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa Ordynariusza nie odbędą się procesję do czterech ołtarzy. Będzie procesja wokół naszej świątyni. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 7.30; 9.00 – Uroczystość Komunii rocznicowej i procesja oraz 11.30 I Komunia Św.
Spowiedź w środę o godzinie 17.00.
4 Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy Św. o godz. 16.30, w sobotę o godz. 9.00, a w niedziele o godz. 11.30 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.
5. W tym tygodniu będziemy się modlić za wstawiennictwem:
8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego;
13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.
6. Spotkania w tym tygodniu:
poniedziałek godz. 17.00 - Dzieci przygotowujące się do Komunii Rocznicowej,
wtorek godz. 17.00 - Dzieci przygotowujące się do I Komunii,
środa godz. 17.00 - spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich.
7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Gąsina od p. Zeni Michalak do p. Siwków.
8. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne ważne daty swego życia życzę wiele dobra i bożej opieki Trójjedynego Boga. Pozdrawiamy i modlimy się szczególnie za maturzystów.
