1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.
3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których będziemy modlić się Litanią do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też dziś ustanowionych diakonów, kandydatów na Prezbiterów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z posługą duszpasterską udam się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej. Bardzo proszę o zgłaszanie chętnych. Przed Mszą Świętą okazja do spowiedzi św. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 16.30. W pierwszą sobotę Msza Święta o godz. 8.30, poprzedzona pierwszosobotnim nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej tj. różaniec i medytacja.
8. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Zakończenie czasu spowiedzi wielkanocnej.
10. Sprawy parafialne:
We wtorek będzie odbiór urządzeń elektrycznych i elektronicznych, bardzo proszę o przywiezienie pod dzwonnice do wtorku do godziny 15.30.
I wszą Komunie Św. przewidujemy w Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość Parafialną Bożego Ciała będziemy mieli o godz. 9.00 wraz z komunią rocznicową. Nie będzie procesji ulicami naszych miejscowości.
Od jutra wchodzą w życie nowe przepisy związane z zawarciem małżeństwa, w najbliższym czasie będzie spotkanie zainteresowanych.
12. Jutro zapraszam na spotkania:
- po Mszy św. o godz. 15.00 Rodziców i dzieci Komunii Św. rocznicowej,
- po Mszy św. o godz. 16.30 Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
11. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, czy inne ważne wydarzenia, niech Duch Święty napełnia swoją łaską. .
